Személyre szabás
Windows téma
A dolgok, ahogy általában voltak egy számítógépen, ritkán tetszettek. Kezdetben semmilyen programot nem telepítettem pl. a "Program Files" könyvtárba, mert azok ugye elvesznek a Windows újratelepítésekor és ráadásul a C: meghajtón lévő helyet foglalják. Később ezek a szoftverek sokkal integráltabb részei lettek a rendszernek, volt, amelyik telepítés nélkül el sem indult, így lassan elveszett az előny, amit egy Windows-telepítéskor a külön telepített programokkal spórolt idő adott.
A válógatós természetemnek mindenféle dolog áldozatul esett, például a Windows téma, aminek a Win98-ig volt létjogosultsága. Egy "téma" többféle dologból állt össze: kurzorok, háttér, hangok, betöltő és kilépőképernyők (Most már kikapcsolhatja a számítógépet - Kérem kaccsojja' ki), fix asztali ikonok (Sajátgép, Lomtár, stb), betűtípus, ablakszínek.
A témák alapját általában az éppen játszott játékok adták, mert még nem volt annyira elterjedt az internet. Volt viszont ikon és animált-kurzor készítő szofverünk (a MicroAngelo!), amit CD-mellékletekről vadásztunk. Elég sok olyan animált kurzor készült, amit játékokból vágtam ki. (A modern böngészőknek hála helyben ki is próbálható.)
- egy Quake2-ben fellelhető ellenség, a fejével lehet kattintani
- az Unreal logója
- egy Mercedes-jel, precizíós-kurzornak
- verző kurzor
- ez elvileg a Falloutból való kurzor, kimentettem a játékból
- ez csak simán vicces volt homokóra helyett
- ezt valójában egy másik kurzorkészletből loptam, mert tetszett
- készítettem egy teljesen saját kurzorkészletet is, ez belőle a nyíl
A Forsaken téma, ami gyakorlatilag teljes és egységes készlet volt, sajnos az enyészeté lett, sehol nem találom.
DrótPostaGalamb
A szegény ember e-mail kliense, amikor internetelőfizetés ugyan nem volt, de modem és csatlakozó igen, akkor a DPG nevű programmal be lehetett tárcsázni az ő saját behívótelefonszámukra és egyetlen szolgáltatást igénybe venni: a saját levelezőrendszerüket. Ingyen volt, csak a kapcsolási díjat kellett fizetni.
2018-ban is működik
Az ajtók mögött a felhasználói fiókok voltak, tehát max 5 cím lehetett egy gépen (vagy trükközve több), valami egyszerű menürendszer és beállítások, stb. E-mail olvasó lényegében.
Mint látható, a kreatív igazgató nem spórolt a grafikai elemekkel, az egész olyan volt, mint egy rajzfilm. Viszont ez így nagy volt, azt hiszem kb. 3-4MB volt csak a grafikai elemeket tartalmazó fájl. Így pedig nem fért fel egy 1.44-es floppyra. Ezt egyébként jópáran panaszolták is, én pedig gondoltam egyet és atomjaira szedtem, kicseréltem minden képet egy sokkal spórolósabb változatra.
A "Dark" skin, ami az eredeti 3.5MB helyett csak 150kb
Ebben sok fantázia nem volt, de legalább a mérete kicsi. Ezután próbáltam ötvözni a kreativitást és a minimalizmust, így készült a "Gray Lego" skin, főként 3D Studio MAX-xal.
ismerős a betűtípus? :)
kapcsolódás a DPG szerveréhez
levelek le- és feltöltése
Winamp skinek
Szintén a cd-mellékletes újságok korszakában, a szerkesztők rendszeresen felpakoltak a lemezre a kor legnépszerűbb zenelejátszójához, a Winamphez ún. skineket. Ezek hasonlóképpen, mint a DPG-ben az "előlapok", itt is vizuális módosítást eredményeztek.
A Winamp 3 fő ablakból áll: lejátszó, ekvalizer, számlista. Az egyszerűbb skinek csak a lejátszót ruházták fel, viszont nekem annyira tetszett 1-2 akkoriban, hogy kibővítettem a másik két ablakra is.
az Insomnia még új betűtípust is kapott